O POŘADU

Top Gear je motoristický pořad převážně o automobilech. Začal se vysílat v roce 1977 jako běžný pořad pro motoristy. Časem, obzvláště od znovuzahájení v roce 2002, se formát pořadu vyvinul spíše na zábavný. Do roku 2015 byl uváděnRichardem Hammondem, Jamesem Mayem a Jeremym Clarksonem. Důležitou postavou v pořadu je záhadný testovací jezdec v bílém overalu, známý jako „The Stig“ (v jednom díle ho hrál bývalý jezdec F1 Michael Schumacher).Celosvětová sledovanost pořadu je odhadována na 350 milionů diváků.

Premiéry jednotlivých epizod jsou vysílány na britských stanicích BBCBBC Two a od 14. řady (2009/2010) také na BBC HD. Pořad je vysílán po celém světě, včetně Česka (Prima Cool).

Pořad byl vyzdvihován za styl a přednes, stejně tak i za značné množství kritiky v obsahu a komentářích moderátorů.

Zvláštní kategorií epizod pořadu jsou tzv. speciály. V roce 2007 se během natáčení Polárního speciálu expedice Top Gearu v čele s Jeremym Clarksonem a Jamesem Mayem dostala jako první automobilem na severní magnetický pól. VAfrickém speciálu James May ”nalezl” pramen Nilu.

V březnu roku 2015 bylo z důvodu problémů s Jeremym Clarksonem, který ve svém posledním incidentu napadl producenta Oisina Timona, pozastaveno další natáčení pořadu. Toto zdaleka nebyl Clarksonův první přešlap a proto 25. března 2015 ředitel BBC Tony Hall oficiálně ohlásil jeho propuštění. Údajně ho měl nahradit americký herec Chris Evans, nicméně zbývající dva moderátoři Richard Hammond a James May prohlásili, že Top Gear bez Clarksona natáčet nebudou. Dne 4. dubna 2015 byl pořad se slavným triem ukončen, jelikož moderátoři neobnovili svoje smlouvy s BBC. Nicméně na jaře roku 2016 bude seriál obnoven a moderátoři nahrazeni Chrisem Evansem a Mattem LeBlancem.

2 thoughts on “O POŘADU

  1. Jarda
    26.3.2015 at 20:43

    Mám rád topgear!

    1. 29.6.2015 at 16:44

      Podporuju vás pše flattr klucí! 😀 Snad to vyjde! 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *