PRAVIDLA / FAQ

Je po všem. Jeremy Clarkson končí, Top Gear je mrtvý

Slavný moderátor doplatil na to, že se nedokázal ovládnout a fyzicky napadl jednoho ze členů štábu kvůli malichernosti. Šéf BBC uvedl, že z rozhodnutí nemá žádnou radost, ale takové chování nemůže tolerovat.

BBC neprodlouží smlouvu s moderátorem Jeremym Clarksonem. Uvedl to generální ředitel britské veřejnoprávní televize Tony Hall. Podotkl, že to nebylo lehké rozhodnutí.
Prostořeký moderátor a hlavní hvězda slavné show byl suspendován poté, co vyšlo najevo, že v opilosti vynadal jednomu z produkčních a posléze ho fyzicky napadl. Důvodem mělo být studené občerstvení, kdežto Jeremy požadoval steak.

Tony Hall si vyslechl oba protagonisty a z rozhodnutí, které učinil, nemá podle svých slov žádnou radost. „Naše síla spočívá v rozmanitosti. Potřebujeme výrazné a rozdílné hlasy, ale ne za každou cenu. Všichni v BBC musí dodržovat jisté standardy slušnosti a respektu.“

„To, co se stalo, nemohu prominout. Člen štábu – který v tom byl zcela nevinně – byl ošetřen na lékařské pohotovosti po fyzickém napadení provázeném nepřetržitým a vleklým verbálním útokem extrémní povahy.“

Útok měl trvat asi půl minuty a Clarkson s ním přestal až po zásahu svědků, kteří přihlíželi jeho výbuchu.

Hall nicméně zdůraznil Clarksonův přínos Top Gearu: „V této situaci se pochopitelně nechtěl ocitnout nikdo z nás. Naše rozhodnutí by nemělo žádným způsobem snižovat mimořádné zásluhy Jeremyho Clarksona při práci pro BBC. Osobně jsem vždy byl velkým fanouškem jeho práce i Top Gearu. Jeremy je obrovský talent. Opouští sice Top Gear, ale jsem si jist, že bude bavit publikum ještě mnoho let.“

BBC zatím nezveřejnila, v jaké podobě bude pořad Top Gear pokračovat. Vypracováním možných řešení Hall pověřil Kim Shillinglawovou, která řídí kanály BBC Two a BBC Four. Jejím úkolem bude i najít způsob, jak odvysílat již natočené díly poslední série.

Jeremy Charles Robert Clarkson, který 11. dubna oslaví 55. narozeniny, udělal z běžného motoristického pořadu velkolepou zábavní show, kterou sledují stamiliony lidí po celém světě. Stále také píše pravidelné sloupky do britských novin. Loni se objevil v Praze v rámci Top Gear Live show, ve které vystupoval spolu se svými televizními kolegy Richardem Hammondem a Jamesem Mayem.

Převzato z http://www.autorevue.cz/potvrzeno-jeremy-clarkson-v-top-gearu-opravdu-konci


 

5 thoughts on “PRAVIDLA / FAQ

 1. 18.5.2015 at 14:00

  Díky za super práci..

 2. kkk
  21.7.2015 at 9:05

  kde su epizody ?

  1. TopGear
   22.10.2015 at 8:45

   Nejsou, nemáme peníze pro provoz serveru s videi. Momentálně sháníme prostředky na obnovení. Naše jediné příjmy jsou z reklamy, nebo z flatteru.

   1. bůh
    3.11.2015 at 20:05

    jsem ochoten přispět náké peníze pokud budete mít zájem napište na fb = lukáš dub nebo skype´= lukas-buby

    1. TopGear
     13.11.2015 at 17:09

     Ahoj, pro tyto účely byl zřízen paypal účet, na který můžeš nějaké drobné poslat. Už jsme vybrali půlku toho, co potřebujeme na provoz. Za podporu budeme rádi, viz boxík napravo. Díky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *