Když máš hlad, nejsi to ty. Clarkson dal pěstí producentovi, BBC jej vyhodila

Natáčení nedělní epizody mělo proběhnout ve středu, ale bylo zrušeno. Neodvysílají se ani další dva zbývající díly aktuální série. Clarkson měl napadnout člena štábu.

Bulvární deník Mirrortvrdí, že Clarkson minulý týden udeřil asistenta produkce Oisina Tymona při natáčení v Newcastlu ránu, protože po dlouhém natáčecím dni došlo jídlo, které mívá štáb při natáčení k dispozici. Šestatřicetiletý Tymon pracuje pro TopGear deset let, takže Clarkson ho minimálně od vidění musel znát, ale podle svědka ho došlý catering rozlítil.

Incident byl do BBC nahlášen toto pondělí a probíhá vyšetřování. Se zdánlivě banální epizodou mohla dojít vedení BBC s Clarksonem trpělivost. Hubatý moderátor totiž dostal už několik varování.

Anglickým novinářům se podařilo zastihnout Clarksona v úterý večer před jeho domem v Londýně, ale nedočkali se žádného vyjádření. BBC totiž zakázala zaměstnancům situaci jakkoliv komentovat.

Jeremy však neodolal a na Twitteru si zažertoval, jaký film by mohl TopGear na BBC nahradit. „Udělal jsem nějaké dobré válečné dokumenty. Některý z nich by mohli vysílat.“ K vtipkování se přidali i jeho kolegové James May a Richard Hammond.

Na internetu už jepetice za návrat Clarksona do BBC, za devatenáct hodin nasbírala přes 320 tisíc podpisů.

Pro díl TopGearu, který se měl vysílat tuto neděli, Clarkson, Hammond a May mimo jiné projížděli veteránské kabriolety Fiat 124 Spider, MGB GT a Peugeot 304 Cabriolet. Pravděpodobně v souvislosti s tím, že Fiat chystá nový malý roadster odvozený z Mazdy MX-5, který opráší právě jméno úspěšného modelu 124.

Bývalý Clarksonův kolega Chris Goffey situaci okomentoval tak, že diskuze v pozadí pořadu bývají často bouřlivé. Muselo se tedy podle něj stát něco opravdu závažného, aby došlo k okamžitému odvolání Clarksona z pořadu.

I přesto, že šéfproducent Andy Wilman označil loňský rok TopGearu za hororový, nejúspěšnější pořad BBC s 350 miliony diváků, kteří sledovali každý díl, měl pokračovat. BBC mělo v dohledné době trojici Hammond, Clarkson, May obnovit smlouvy do roku 2018.

Zdroj:http://auto.idnes.cz/clarkson-topgear-0em-/automoto.aspx?c=A150311_132434_automoto_fdv


 

2 thoughts on “Když máš hlad, nejsi to ty. Clarkson dal pěstí producentovi, BBC jej vyhodila

 1. Tony
  22.9.2015 at 21:40

  To jste jako smazali odkazy na všechny epizody ? Co je na tom tak drahé mít tu odkazy na videa ?

  1. TopGear
   22.10.2015 at 8:54

   Staré epizody tady dáme, až budou prostředky na spuštění nového serveru. Ta videa se někde musí hostovat 😉 Bohužel jediné příjmy, které máme jsou z reklamy (prokliků), nebo z flatteru. Můžeš nás podpořit! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *